LEGO Technic – połącz zabawę z nauką

Co wyróżnia klocki LEGO Technic?

Marki LEGO nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej produkty od lat cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród najmłodszych, jak i wśród nastolatków i dorosłych. Jedną z serii, które znajdują się na rynku, są klocki LEGO Technic, które przeznaczone są dla nieco starszych dzieci. Każdy zestaw od LEGO Technic jest stosunkowo skomplikowany, dzięki czemu po złożeniu modelu, dziecko będzie odczuwało ogromną satysfakcję. Co istotne, klocki z zestawów LEGO Technic zazwyczaj można łączyć z klockami pochodzącymi z pozostałych zestawów LEGO. Dzięki temu dziecko może budować zupełnie nowe konstrukcje, wykorzystując do tego różne rodzaje klocków LEGO. 

LEGO Technic – dla jakich dzieci będą odpowiednie?

Tak samo jak w przypadku innych zestawów, również na opakowaniach klocków Lego technic – tanio kupisz na portalu bee.pl znajdują się informacje dotyczące wieku dzieci, którym dedykowane są konkretne modele. Warto jednak podkreślić, że są to wartości orientacyjne. Warto kupić dziecku jakiś zestaw i zobaczyć, czy maluch będzie w stanie samodzielnie się nim bawić. Jeżeli nie, zawsze możemy mu pomóc lub też poczekać, aż dziecko nieco podrośnie.

Połączenie przyjemnego z pożytecznym

Praktycznie każde dziecko lubi się bawić klockami. Modele LEGO Technic są dość realistycznym odwzorowaniem realnych mechanizmów, które wykorzystywane są we współczesnych pojazdach. W zestawach można więc znaleźć części naśladujące cylinder silnika, tłoki, systemy przekładni zębatych oraz systemy elektroniczne. Bardziej zaawansowane model z serii LEGO Technic są zdalnie sterowane. Jeżeli interesujesz się motoryzacją lub robotyką, to na modelach od LEGO Technic będziesz mógł wytłumaczyć swojemu dziecku, jak działają tego typu mechanizmy umieszczane w normalnych pojazdach i maszynach.

Seria LEGO Technic to ogromny wybór przeróżnych modeli o zróżnicowanym stopniu skomplikowania. Wśród zestawów można znaleźć m.in. samochód wyścigowy, statek badawczy, lądowisko dla śmigłowców i same śmigłowce, czy też batyskaf. Naprawdę jest w czym wybierać!