Dlaczego warto kupić swojemu dziecku LEGO Technic

Nauka poprzez zabawę? To możliwe!

Większości dzieci nauka kojarzy się z koniecznością siedzenia nad książkami. Na szczęście, do zdobywania wiedzy nie zawsze potrzeba podręczników i rozwiązywania zadań. Jedną z najefektywniejszych form przyswajania wiedzy jest uczenie się poprzez praktykę lub zabawę. Klocki LEGO Technic umożliwiają samodzielne składanie stosunkowo skomplikowanych modeli, które dobrze odwzorowują mechanizmy wykorzystywane w prawdziwych maszynach i pojazdach. Jeżeli chcesz zapoznać swoje dziecko z tym jak działają np. przekładnie, to zakup zestawów z serii LEGO Technic będzie doskonałym pomysłem!

Duże zróżnicowanie dostępnych modeli

Seria Super Lego technic składa się z przeróżnych zestawów, o różnym poziomie skomplikowania. Najprostsze zestawy z tej serii będą odpowiednie już dla siedmio- lub ośmioletnich dzieci. Jednocześnie jednak warto mieć świadomość, że istnieją również modele, które mogą przysporzyć trudności nawet dorosłym. Przykładem takiego zestawu, który zdecydowanie można zaliczyć do skomplikowanych, jest koparka z mechanizmami, które naśladują systemy pneumatyczne. Istnieją też dużo prostsze zestawy, takie jak np. samochód wyścigowy, który doskonale sprawdzi się jako pierwszy zestaw dla kilkulatka, który chciałby spróbować złożyć jakiś model z serii LEGO Technic.

Doskonała okazja do nauki

Zestawy z serii LEGO Technic bardzo dobrze odwzorowują realne mechanizmy, wykorzystywane we współczesnych urządzeniach i pojazdach. W zestawach można więc znaleźć elementy naśladujące cylindry, przekładnie i systemy elektroniczne, a także tłoki. Co więcej, niektóre modele z tej serii mają możliwość zdalnego sterowania nimi. Jeżeli masz możliwość, to możesz usiąść razem z dzieckiem i na przykładzie modelu, wytłumaczyć mu, jak takie mechanizmy wykorzystywane są w prawdziwych urządzeniach. Proste modele z serii LEGO Technic składają się ze stosunkowo niewielkiej liczby elementów. Jeśli jednak twoje dziecko lubi wyzwania, to bez problemu znajdziesz bardziej rozbudowane zestawy, których złożenie będzie wymagało kilku godzin.