Dlaczego warto dać dziecku klocki LEGO Technic

Dlaczego warto bawić się klockami?

Seria LEGO Technic jest wyjątkowa, ponieważ w bardzo dużym stopniu odwzorowuje to, jak działają mechanizmy wykorzystywane w prawdziwych pojazdach i maszynach. Dotyczy to m.in. elementów naśladujących cylindry, tłoki, czy też przekładnie zębate albo mechanizmy elektroniczne. Wszystkie klocki LEGO, w tym seria LEGO Technic mają wiele zalet, które sprawiają, że warto podarować je swojemu dziecku. Wśród zalet zabawy klockami z pewnością znajdują się:

– nauka koncentracji i wyciszenia,

– rozwój wyobraźni przestrzennej,

– pobudzenie kreatywności,

– rozwinięcie cierpliwości i nuka dążenia do celu małymi krokami,

– poprawa sprawności manualnej,

– nauka kooperacji – wspólne składanie modeli może być bardzo rozwijającym zajęciem

Wybierz zestaw dostosowany do możliwości dziecka

Modele z serii LEGO Technic różnią się wielkością oraz skomplikowaniem. Najprostsze zestawy z tej serii są dedykowane już siedmio- i ośmioletnim dzieciom. Do takich prostych, nieskomplikowanych zestawów należy np. samochód wyścigowy. Jeżeli jednak twoje dziecko jest nieco starsze lub też twoja pociecha lepiej radzi sobie z wyzwaniami, możesz podarować jej bardziej skomplikowany zestaw. Gwarantujemy, że najbardziej rozbudowane zestawy zapewnią dziecku wielogodzinną rozrywkę. Wspólne składanie modeli z serii LEGO Technic może stać się doskonałą okazją do pokazania maluchowi jak działają poszczególne mechanizmy znajdujące się w pojazdach. Mając w ręku złożony model, zawierający np. przekładnie, łatwiej ci będzie wytłumaczyć, jak działa skrzynia biegów lub inne urządzenia, których działanie również opierają się na wykorzystaniu przekładni.

Obudź w dziecku ciekawość

Zestawy z serii LEGO Technic pozwalają na czerpanie satysfakcji z budowania. Jeżeli twoje dziecko potrafi się skoncentrować i przezwyciężać trudności, to złożenie np. lądowiska dla śmigłowców, z pewnością sprawi mu dużo radości. Na przykładzie zestawów z LEGO Technic możesz pokazać dziecku jak funkcjonują różnego rodzaju maszyny i wzbudzić w nim zainteresowanie różnymi dziedzinami, takimi jak np. motoryzacja lub mechatronika.